Fotografia Kolekcjonerska: Sławy, Gwiazdy, Osobowości (wyniki)

17 października 2019, godz. 20:00
Powrót do katalogu
222

Jean Pierre Fizet
(ur. 1942)

Jane Birkin

odbitka żelatynowo-srebrowa/papier fotograficzny, płyta aluminiowa, 70 x 49,8 cm (arkusz)

sygnowany p.d.: 'Jean Pierre Fizet 2/8'

sygnowany i numerowany na nalepce na odwrociu: '2/8 | Jean Pierre Fizet' na odwrociu pieczęć: 'GALERIE GRACE RADZIWILL'

Cena wylicytowana: 3 200
Estymacja: 3 500 - 5 000
Podatki i opłaty
- Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
- Do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%. Opłata ustalana jest przy zastosowaniu średniego kursu euro ogłoszonego przez NBP w dniu poprzedzającym dzień aukcji.
więcej informacji
Biogram artysty
Reporter. W latach 1965–1980 fotografował m.in. wojnę w Wietnamie, konflikt w Izraelu, Maj 1968. Towarzyszył w podróży generałowi De Gaulle, Szachowi Iranu i europejskim rodzinom królewskim. Jednocześnie portretował gwiazdy epoki na festiwalach w Cannes i Wenecji. Spotkanie z Michel Audiard, francuskim scenarzystą i reżyserem, powoduje zmianę jego ścieżki zawodowej. Z zajmującego się tematyką polityczną fotoreportera zmienia się w fotografa gwiazd światowego kina. Przez 20 kolejnych lat będzie pracował przy niemal 80 filmach, a największe postaci francuskiego ekranu będą patrzyły w jego obiektyw.

ID: 77132

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Tak, rozumiem