19 września 2019, godz. 19:00
57

Wojciech Ćwiertniewicz
(ur. 1955, Krościenko)

Bez tytułu, 1998-2007 r.

akryl, olej/płótno, 73 x 100 cm

sygnowany i datowany p.d.: 'Ćwiertniewicz '98 '07'

na odwrociu opisany: '50 | 6/3/07 | 68 | 12/I/98'

Cena wylicytowana: 1 600
Estymacja: 1 500 - 2 500
W latach 1976-81 studiował malarstwo w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Jest laureatem m. in. Nagrody Krytyki Artystycznej im. Cypriana K. Norwida, a ostatnio nagrody „Exitu” za rok 2008. Jego prace znajdują się w kilku kolekcjach publicznych (m.in. Muzeum Śląskie w Katowicach, Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, Muzeum Narodowe w Krakowie). Jest autorem 73 indywidualnych wystaw malarstwa. Brał udział w ponad 100 wystawach zbiorowych. Opublikował 7 tomików dziennika (m.in. „Dziennik malarza”, Kraków 2002).

ID: 74266