Sztuka Współczesna. Nowe Pokolenie po 1989 (wyniki)

19 września 2019, godz. 19:00
Powrót do katalogu
56

Łukasz Huculak
(ur. 1977, Rzeszów)

Bez tytułu, 2003 r.

tempera/papier, 22,5 x 50 cm (w świetle passe-partout)

sygnowany i datowany p.d.: ‘ŁHuculak 03.’

Cena wylicytowana: 1 300
Estymacja: 1 500 - 2 400
Podatki i opłaty
- Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
- Do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%. Opłata ustalana jest przy zastosowaniu średniego kursu euro ogłoszonego przez NBP w dniu poprzedzającym dzień aukcji.
więcej informacji
Komentarz
Łukasz Huculak używa ograniczonej palety barw, koncentrując się na zestawieniach zgaszonych i wytłumionych, podkreślających ascetyzm przedstawień. Ukazuje wzajemne relacje między przedmiotem a przestrzenią, w której ten przedmiot się znajduje. Maluje nie tylko martwe natury. Lubi też pejzaże, zwłaszcza miejskie. Emanuje z nich leniwa i senna atmosfera dziwności bliska nadrealistom. Malarz w swoich pracach buduje metafizyczną atmosferę – stosuje zgaszoną, wąską paletę barwną, nakłada farbę bardzo grubo, uzyskując liczne spękania. Zabiegi te powodują, że zwyczajne przedmioty stają się obiektami wyjątkowymi, niemalże wyjętymi z surrealistycznej wizji. Obrazy Huculaka sprawiają wrażenie obarczonych długą historią, niepowstałych w XXI wieku.
Biogram artysty
Absolwent Wydziału Malarstwa i Rzeźby wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, w której prowadzi pracownię malarstwa i kieruje Międzywydziałowymi Studiami Doktoranckimi. Zaczynał od monochromatycznych martwych natur. Po okresie fascynacji renesansowym prymitywizmem i architektoniką wnętrz aktualnie skupiony na motywie czaszki i wąsko kadrowanego detalu. Interesuje się ułomnością i fragmentarycznością, wykorzystuje estetykę form „niepełnowartościowych”: szkicu, destruktu i non finito.

ID: 70547

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Tak, rozumiem