Sztuka Współczesna. Nowe Pokolenie po 1989 (wyniki)

19 września 2019, godz. 19:00
Powrót do katalogu
45

Rafał Wilk
(ur. 1979, Lubań)

"Przegięcie pały", 2008 r.

akryl/płótno, 18 x 24 cm

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘”PRZEGIĘCIE PAŁY” | RAFAŁ WILK | 2008’

Cena wylicytowana: 1 000
Estymacja: 1 000 - 2 000
Podatki i opłaty
- Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
- Do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%. Opłata ustalana jest przy zastosowaniu średniego kursu euro ogłoszonego przez NBP w dniu poprzedzającym dzień aukcji.
więcej informacji
Komentarz
Rafał Wilk chętnie sięga po różnorodne formy wypowiedzi artystycznej: od tradycyjnego malarstwa przez fotografię po wideo. W jego pracach malarskich zdecydowanie widać wpływ sztuki nowych mediów. Tak pisał o artyście Ryszard Woźniak: „Wilk realizuje cyfrowe animacje video, fotografuje, maluje obrazy w technice olejnej. Poszukuje przestrzeni do własnej wypowiedzi na styku malarstwa, fotografii, filmu, między obrazem jednostkowym a multiplikowanym. Jego prace często mają charakter symulacji. Z upodobaniem podszywa się pod narratora opowieści z przeszłości”.
Biogram artysty
Malarz, twórca wideo, fotografik. Absolwent Liceum Plastycznego w Jeleniej Górze. Dyplom uzyskał w Instytucie Sztuk Pięknych w Uniwersytecie Zielonogórskim, w pracowni prof. Ryszarda Woźniaka. Zwycięzca Grand Prix konkursu na Obraz Roku, organizowanego przez miesięcznik „Art&Business” (2005). Stypendysta Ministra Kultury (2009), Stypendysta Miasta Warszawa (2014). Swoje prace i projekty prezentował między innymi w BWA w Zielonej Górze, w Muzeum Współczesnym Wrocław, a także na licznych wystawach za granicą w Hiszpanii, Islandii, Indiach, Iranie, Słowacji, Niemczech, Szwecji, a także na Kubie.

ID: 71897

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Tak, rozumiem