Sztuka Współczesna. Nowe Pokolenie po 1989 (wyniki)

19 września 2019, godz. 19:00
Powrót do katalogu
41

Viola Głowacka
(ur. 1985, Biała Podlaska)

"Peacock tattoo", 2014 r.

tempera/płótno, 73 x 92 cm

sygnowany p.d.: ‘Vioxx.’

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘Viola Głowacka | "Peacock tattoo" 2014 r.’

Cena wylicytowana: 700
Estymacja: 1 500 - 3 500
Podatki i opłaty
- Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
- Do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%. Opłata ustalana jest przy zastosowaniu średniego kursu euro ogłoszonego przez NBP w dniu poprzedzającym dzień aukcji.
więcej informacji
Komentarz
Viola Głowacka zajmuje się malarstwem, rysunkiem i wideo. Charakterystyczny dla jej obrazów jest sposób przedstawiania postaci kobiecych. Ich wydłużone, anemiczne sylwetki i blade twarze czasem naznaczone przemocą, innym razem wyraźnie zmęczone, z rozmazanym makijażem, nie są oznaką słabości. Przeciwnie. Portretowane w barach, domach publicznych, na ulicy bądź w przestrzeniach domowych zdają się zdystansowane, obojętne, może nawet niezainteresowane tym, co je otacza.
Biogram artysty
Studiowała na Wydziale Artystycznym Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Dyplom obroniła w pracowni Jana Gryki. W 2012 roku ukończyła studia podyplomowe, Wzornictwo Przemysłowe na Politechnice Lubelskiej. Ostatnio brała udział w wystawie Farba znaczy krew. Kobieta, afekt i pragnienie we współczesnym malarstwie w Muzuem Sztuki Nowoczesnej w Warszawie (2019).

ID: 68246

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Tak, rozumiem