Sztuka Współczesna. Nowe Pokolenie po 1989 (wyniki)

19 września 2019, godz. 19:00
Powrót do katalogu
28

Paweł Śliwiński
(ur. 1984, Chełm)

"Modelka", 2009 r.

olej/płótno, 80 x 65 cm

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘PAWEŁ ŚLIWIŃSKI | 2009 „MODELKA”’

Cena wylicytowana: 3 800
Estymacja: 4 000 - 6 000
Podatki i opłaty
- Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
- Do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%. Opłata ustalana jest przy zastosowaniu średniego kursu euro ogłoszonego przez NBP w dniu poprzedzającym dzień aukcji.
więcej informacji
Biogram artysty
Zadebiutował jako student, a jego wystawa zorganizowana przez prof. Leona Tarasewicza na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych odbiła się szerokim echem. Niedługo po dyplomie Śliwiński wziął udział w kilku wystawach zbiorowych. Swoje prace pokazał indywidualnie w nieistniejącej już galerii A. Po czym zniknął, by w 2011 powrócić z nowym projektem 'In Paint We Trust' w galerii Kolonie. Artysta przyrównuje malowanie do improwizacji, wizualnej jam session. To kolejny - po Tymku Borowskim - twórca należący do nurtu 'zmęczonych rzeczywistością'. Prace m.in. w zbiorach Fundacji Sztuki Polskiej ING i prestiżowej Zabludowicz Collection, Londyn. Wystawiał m.in. w Pekinie (Wayward Layer, 4-Face Space Gallery, 2013, razem z Tymkiem Borowskim) oraz Londynie (Family, Supplement Gallery, 2011).

ID: 68251

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Tak, rozumiem