19 września 2019, godz. 19:00

Michał Slezkin
(ur. 1960, Warszawa)

"Ege of Fear", 2017 r.

olej/płótno, 130 x 190 cm

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'MICHAŁ SLEZKIN | EGE OF FEAR | 2017 | M. Slezkin'

Cena wylicytowana: 5 500
Estymacja: 7 000 - 10 000
Michał Slezkin pracuje seriami, z których każda jest osobną opowieścią. Obrazy Slezkina zawsze stanowią odniesienia do przeżytych sytuacji, odwiedzonych miejsc czy obserwowanej rzeczywistości. Malarz przepracowuje zapamiętane ujęcia, zmaga się z nimi na powierzchni płótna, tworzy osobliwy dziennik doświadczeń. Dzięki interesującym rozwiązaniom formalnym oddaje unikalną atmosferę miejsc, czyni je ledwie rozpoznawalnymi, lecz jakże przekonującymi. Ostatnio jego prace można było oglądać na zbiorowej wystawie „Problemy pierwszego świata: życie przed śmiercią” w Fundacji Stefana Gierowskiego w Warszawie, a także na Triennale Rysunku Wrocław 2019.
Ukończył studia na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na wydziale grafiki w latach 1982-89. Plakat w pracowni Profesora Macieja Urbańca, malarstwo w pracowni Teresy Pągowskiej. Tworzy wielkoformatowe prace na papierach w technice akwarelowej, oleje oraz obiekty wielowymiarowe w żywicach syntetycznych. Zajmuje się również projektami konceptualnymi, sięgając po nowe techniki multimedialne.

ID: 74200