19 września 2019, godz. 19:00

Bartek Otocki
(ur. 1978, Łódź)

Bez tytułu, 2012 r.

olej/płótno, 90 x 90 cm

sygnowany na blejtramie: ‘OTOCKI’

Cena wylicytowana: 5 500
Estymacja: 2 400 - 3 500
- Bartek Otocki, Otoplastykon, Muzeum Ziemi Lubuskiej,
Zielona Góra, 24.05-15.07.2013
- Bartek Otocki, Otoplastykon, Galeria Olimpus, Łódź, 2013
Zasadniczymi formami wypowiedzi artystycznej Bartka Otockiego są: malarstwo i fotografia. Autor w swojej twórczości często skupia się na tematach zjawisk paranormalnych czy wrażeniach zagłady i spustoszenia. Prace wydają się próbą uchwycenia momentu, w którym odbiorca zdaje sobie sprawę, że coś jest nie tak, ale jeszcze nie wie, jakie będą tego konsekwencje. Przedstawienia nieba, skąd nadejść może nieznane, zamknięte w symbolu czarnego koła, stają się równocześnie odbiciem źrenicy oka. Idąc tym tropem, dochodzimy do wniosku, że jeśli oczy są odbiciem duszy, okazać się może, że to, co najgorsze, nosimy już od dawna w sobie.
Malarz i fotograf, kurator, juror konkursów malarskich. Autor m.in. cykli prac: „Portrety pamięciowe”, „Alchemia Iluzji”, „Czy jest bezpiecznie/Is it safe?” i „Yang!”. Od 2012 roku prowadzi Pracownię Obrazu na Wydziale Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki w Szczecinie, od 2014 roku pracuje na stanowisku profesora nadzwyczajnego.

ID: 72918