Sztuka Współczesna. Nowe Pokolenie po 1989 (wyniki)

19 września 2019, godz. 19:00
Powrót do katalogu
9

Sławek Pawszak
(ur. 1984, Warszawa)

Bez tytułu, 2012 r.

olej, akryl/płótno, 180 x 140 cm

niesygnowany

Praca w intencji autora nie była przeznaczona do sprzedaży, stąd brak sygnatury. Twórca uważał dzieło za niepełnowartościowe z uwagi na stan zachowania (pęknięcia w gruncie). Artysta podarował obraz kolekcjonerowi. Spadkobiercy kolekcjonera wystawiają pracę na sprzedaż.

Cena wylicytowana: 7 000
Estymacja: 7 000 - 12 000
Stan zachowania
- pęknięcia w gruncie
Pochodzenie
- dar od artysty
- kolekcja prywatna, Warszawa
- spadkobiercy kolekcji
Podatki i opłaty
- Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
- Do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%. Opłata ustalana jest przy zastosowaniu średniego kursu euro ogłoszonego przez NBP w dniu poprzedzającym dzień aukcji.
więcej informacji
Komentarz
Malarstwo Sławomira Pawszaka nigdy nie były narracyjne. Można odnieść wrażenie, że twórca nie chce lub nie potrafi pracować nad „tematami”, pozostając bezradnym wobec elementarnych pytań o sens. Prezentowany obraz pochodzi jeszcze z okresu studiów w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie doskonalił swój warsztat malarski pod okiem profesora Leona Tarasewicza. Od tamtego czasu młody artysta stale pozostaje w procesie poszukiwania, przede wszystkim w obrębie formy oraz gestu. Oszczędne w swej formie realizacje z okresu studiów to tylko preludium, punkt wyjścia dla realizacji, z którymi mamy obecnie do czynienia. Owa wypracowana forma oraz gest zostały docenione w konkursie na elewację pawilonu Muzeum nad Wisłą w 2016.
Biogram artysty
W latach 2003-08 studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Mieszka i tworzy w Warszawie. Brał udział w wystawach indywidualnych: Painter’s Dilemma, Galeria Sztuki im. Jana Tarasina, Kalisz (2015), Nowe rzeczy, Dwie Lewe Ręce, Katowice (2014), Cannabis, whisky, ananas, BWA Warszawa, Warszawa (2014) Nowe prace, Galeria BWA , Zielona Góra (2012), Słowa wszystko szmacą, Czterdzieści stopni w cieniu, Galeria Czarna Pawszak feat. Przezwańska, (razem z Katarzyną Przezwańską) Galeria A, Warszawa (2009), Wystawa dyplomowa, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Warszawa (2008) Fragmentaryzm, Galeria Zakręt, Wydział Historii Sztuki Uniwersytet Warszawski (2007).

ID: 67417

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Tak, rozumiem