19 września 2019, godz. 19:00

Agata Bogacka
(ur. 1976, Warszawa)

"Magda", 2014 (2002) r.

akryl/papier, 33 x 44 cm (w świetle passe-partout)

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'AGATA BOGACKA 2014 (2002) "MAGDA" | AKRYL NA PAPIERZE / ACRYLIC ON CANVAS'

Cena wylicytowana: 7 000
Estymacja: 6 000 - 9 000
- porównaj: Ewa Smolińska-Borecka, rozmowa z Agatą Bogacką, „Gala", nr 19/2003, s. 40 (il.)
- porównaj: Katarzyna Andrejuk, W sztuce nie uznaję granic - wywiad z Agatą Bogacką, „Kultura", Białystok 2004, nr 6, s. 19 (il.)
Prace Bogackiej stanowią odzwierciedlenie jej samej, w tym stanów psychicznych. Obrazy są opowieścią o młodej dziewczynie mieszkającej w wielkim mieście, która próbuje sprostać codziennym problemom. Dotykają problematyki samotności oraz relacji między kobietami a mężczyznami. Bohaterami prac są zazwyczaj osoby z otoczenia artystki. W ostatnim czasie jej twórczość koncentruje się na rozwiązaniach abstrakcyjnych i geometrycznych.
W latach 1996 - 2001 studiowała na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (na dyplomie aneks z malarstwa). Swoje prace pokazywała na wielu wystawach indywidualnych m.in. „Ja krwawię” w CSW w Warszawie w 2003 r., „Najkrótsza droga do domu” w galerii „Raster” w Warszawie w 2004 r., "Did you love me? w Galerie Meyer Kainer w Wiedniu w 2005 r., "Pamiętniki" w Narodowej Galerii Sztuki Zachęta w Warszawie w 2011 r. Uczestniczyła też w wielu wystawach zbiorowych w Polsce i zagranicą m.in. „Rzeczywiście, młodzi są realistami” w CSW w Warszawie w 2002 r., "Malarstwo polskie XXI w." w Narodowej Galerii Sztuki w Warszawie w 2006, "Double fond" w The Fair Gallery na Frieze Art Fair w Londynie w 2007 r. Jej prace znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych oraz państwowych, takich jak CSW Zamek Ujazdowski, Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki, Fundacja Sztuki Polskiej ING, Bank Austria Creditanstalt. Artystka związana z berlińską galerią „Aando Fine Art”.

ID: 71685