19 września 2019, godz. 19:00

Jakub Julian Ziółkowski
(ur. 1980 r.)

"Smutny telefon", 2003 r.

olej/płótno, 24 x 18 cm

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'JAKUB JULIAN | ZIÓŁKOWSKI | JZ 2003 | "SMUTNY | TELEFON"'

Cena wylicytowana: 8 000
Estymacja: 8 000 - 14 000
Prezentowana praca to jeden z wczesnych obrazów młodego twórcy, w której prym wiodą bujność i mnogość form, starannie dopracowany ornament oraz koloryzm. Na pierwszy plan wysuwa się starannie wyszkicowana przez artystę dłoń odkładająca czerwoną słuchawkę telefoniczną. Scenę podkreśla bladoniebieskie, wyblakłe tło, znane z konwencji prac surrealistycznych.

ID: 72775