1 października 2019, godz. 19:00

Stefan Suberlak
(1928 Piotrowice Śląskie - 1994 )

"Wiosna 5", 1963 r.

litografia/papier, 71 x 57 cm (zadruk)

sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'St. Suberlak 1963' oraz opisany ołówkiem l.d.: '"WIOSNA 5" litografia 4/11' oraz sygnowany na matrycy l.g.: 'SUBERLAK'

Cena wylicytowana: 800
Estymacja: 1 100 - 1 600
W 1952 roku ukończył filię krakowskiej ASP w Katowicach. Uprawia grafikę artystyczną. Jest honorowym członkiem ASP we Florencji. Wziął udział w ponad 30 wystawach indywidualnych w kraju i za granicą. Zdobył wiele nagród m.in. nagrodę na VI Międzynarodowej Wystawie Grafiki "Bianco e Nero" w Lugano, nagrodę na IV Międzynarodowym Biennale Grafiki w Lublanie, srebrny medal na XII Międzynarodowym Salonie Sztuki w Juvisy sur Orge, laureat nagród Ministra Kultury i Sztuki oraz Wojewódzkiej Rady Narodowej.

ID: 14552