1 października 2019, godz. 19:00

Eugeniusz Get-Stankiewicz
(1942 Oszmiany k. Wilna - 2011 Wrocław)

"Ex libris Z. Michael Legutko", 1987 r.

miedzioryt/papier, 11,5 x 8,5 cm (arkusz)

sygnowany i datowany ołówkiem śr.d.: 'Get 87' oraz opisany na matrycy wewnątrz kompozycji: 'Ex libris | Z. Michael Legutko'

Cena wylicytowana: 400
Estymacja: 700 - 1 200
- Janusz Mikołaj Szymański, Ekslibrisy Eugeniusza Stankiewicza „Getasa", Warszawa 1993
W latach 1961-66 studiował architekturę na Politechnice Wrocławskiej. Następnie uczył się grafiki i plakatu w PWSSP we Wrocławiu pod kierunkiem Stanisława Dawskiego i Macieja Urbańca (dyplom w 1972) Na przełomie lat 60. i 70. związany był z kulturą studencką. W latach 70. pełnił funkcję kierownika artystycznego Wydawnictwa Ossolineum. W latach 1982-85 prowadził Pracownię Grafiki Warsztatowej we wrocławskiej ASP. Od 1995 tworzy we Wrocławiu Domek Miedziorytnika. W 1998 powrócił do pracy w ASP.

ID: 61455