1 października 2019, godz. 19:00

Henryk Płóciennik
(ur. 1933, Łódź)

"Ero" , 2015 r.

linoryt, monotypia/karton, 60 x 46 cm (arkusz)

sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: '"Ero" linoryt + monotypia 2015. (A.P.) Henryk Płóciennik '

Cena wylicytowana: 700
Estymacja: 1 100 - 1 600
- por. Płóciennik erotycznie, Adi Art Galeria, Łódź 2015, s. 2.
Od 1962 roku należy do ZPAP. Zajmuje się grafiką, ekslibrisem, rysunkiem i malarstwem sztalugowym. Jego prace prezentowano m.in. w Belgii, Francji, Hiszpanii, Japonii, Kanadzie, Meksyku, Stanach Zjednoczonych i na Kubie, trafiły także do zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie, Krakowie i Poznaniu oraz Muzeum Sztuki w Łodzi. Otrzymał ponad 40 nagród i wyróżnień na wystawach i konkursach.

ID: 66410