Aukcja Charytatywna na rzecz dzieci nauczycieli (wyniki)

16 czerwca 2019, godz. 19:00

Olga Wolniak
(ur. 1957, Rangunie)

"Asmira", 2019 r.

olej/płótno, 70 x 70 cm

sygnowany p.d.: 'OW'

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'OLGA WOLNIAK | "ASMIRA" | 2019 | OL/PŁ 70 x 70 cm'

Cena wylicytowana: 2 000
Studia odbyła w warszawskiej ASP, dyplom otrzymała w pracowni malarstwa Tadeusza Dominika w 1980. Malowała portrety. Artystka tworzy obrazy przedstawiające dywany i wschodnie kobierce. Stosuje własne techniki malarskie; akryl na podkładzie gazet, prace wykonane na kliszach rentgenowskich. Jej prace znajdują się w zbiorach: Galeria Studio, Warszawa; Galeria Zachęta, Warszawa; Muzeum IIany Goor, Jaffa; kolekcja Marty Tarabuły, Kraków; kolekcja Jacques`a Tourela, Warszawa, Kolekcja Krajowej Rady Biznesu, Warszawa.

ID: 71236