Aukcja Charytatywna na rzecz dzieci nauczycieli (wyniki)

16 czerwca 2019, godz. 19:00

Paweł Susid
(ur. 1952, Warszawa)

Bóg ukrywa się przed żyjącymi, za to chętnie ukazuje się umarłym., 2013-19 r.

akryl/papier, 40 x 70 cm

sygnowany, datowany i opisany u dołu: 'AKRYL/PAPIER 2013/2019 SUSID'

Cena wylicytowana: 9 000
Paweł Susid jest absolwentem Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie, w 1978 roku, uzyskał dyplom w pracowni prof. Tadeusza Dominika oraz aneks z litografii w pracowni prof. Mariana Rojewskiego. W latach 1984-92 prowadził Galerię Młodych przy KMPiK "Bielany" w Warszawie. Swoje prace prezentował w Polsce i zagranicą m.in. w Galerii Młodych i Zachęcie w Warszawie, Galerii Garmer w Goeteborgu, w Galerie Rougu Tang w Berlinie, w Galerii EGO w Poznaniu, w Otwartej Pracowni w Krakowie, w Galerii Białej w Lublinie, w BWA w Sanoku, w Pałacu Palffy i Charim Galerie we Wiedniu. Jest laureat Nagrody im. Jana Cybisa (2011). Dwukrotnie (w latach 2000 i 2006) nominowany był też do Paszportów "Polityki".

ID: 71167