Aukcja Charytatywna na rzecz dzieci nauczycieli (wyniki)

16 czerwca 2019, godz. 19:00

Irmina Staś
(ur. 1986, Żelechów)

Z cyklu "Bukiety", Bez tytułu, 2016 r.

akwarela/papier, 25 x 25 cm (w świetle oprawy)

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Irmina Staś | bez tytułu | (z cyklu Bukiety) | 2016 | akwarela na papierze'

Cena wylicytowana: 2 000
Irmina Staś w 2012 uzyskała dyplom magisterski na Wydziale Malarstwa (w pracowni prof. Leona Tarasewicza) Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W latach 2006-08 studiowała na Wydziale Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Artystka maluje wyobrażenia o tkankach roślin i zwierząt, jak również wyimaginowane obrazy, wpisujące się w formułę czystej abstrakcji. Interesuje ją zagadnienie ulotności i nietrwałości życia oraz związane z tym odczucie niepewności funkcjonowania bytów w świecie. Prace Irminy Staś pokazywane były na wystawach indywidualnych w Galerii Le Guern w Warszawie (2017), Galerii Wizytującej w Warszawie (2016, 2013), Miejscu Projektów Zachęty w Warszawie (2016), Strabag – Kunstforum Artlounge (2014). Malarka brała także udział w licznych wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą, m.in.: Contemporary Art Centre, Velez-Malaga w Hiszpanii (2016), 42. i 41. Biennale Malarstwa Bielska Jesień w Galerii Bielskiej BWA w Bielsko-Białej (2015, 2013), Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Mińsku na Białorusi (2015), Galerii Monopol w Warszawie (2014). Jest laureatką stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2015), finalistką Strabag Artaward International (2013). W 2012 otrzymała wyróżnienie Rektora ASP w Warszawie na wystawie dyplomowej.

ID: 71235