17 i 18 czerwca zmiana godzin otwarcia galerii. ×

Aukcja Charytatywna na rzecz dzieci nauczycieli

16 czerwca 2019, godz. 19:00

Mikołaj Smoczyński
(1955 Łódź - 2009 Lublin)

"Map Room", 1995 r.

odbitka żelatynowo-srebrowa/papier barytowy, 28,7 x 22 cm

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'M. SMOCZYŃSKI | "MAP ROOM" 1995 | 49/F'

Do fotografii dołączony jest zestaw albumów Mikołaja Smoczyńskiego "Czas przeszły", 2013, red. Maria Anna Potocka, ISBN 978-83-62435-93-7 dar Anny Marii Potockiej / MOCAK

Cena wywoławcza: 500
Malarz, fotograf, rysownik, performer i twórca instalacji. Studiował na UMCS w Lublinie i w ASP w Warszawie. Od roku 1979 jest pedagogiem w Instytucie Wychowania Plastycznego UMCS. Artysta koncentruje się na analizie używanego materiału oraz zgłębianiu zagadnień związanych z miejscem, płaszczyzną i przestrzenią. Jest autorem tzw. obrazów prawdziwych - reliefów odciśniętych w pokrytych farbą płótnach. Malarskie piękno surowego materiału jest także dostrzegalne w jego pracach fotograficznych, przedstawiających odizolowane fragmenty rzeczywistości, na przykład fragmenty ściany, betonowej podłogi lub osypujący się tynk.

ID: 71110