Aukcja Charytatywna na rzecz dzieci nauczycieli (wyniki)

16 czerwca 2019, godz. 19:00

Jerzy Skolimowski
(ur. 1938)

2017/9, 2017 r.

akryl/płótno, 155 x 175 cm

sygnowany na odwrociu

Cena wylicytowana: 20 000
Pierwszą wystawę indywidualną malarstwa Jerzy Skolimowski miał w Turynie w Webber Gallery w 1996 roku. Ponadto prezentował swoje prace m.in. w Los Angeles, Miami, Toronto, Paryżu, Oslo, Berlinie, Salonikach, Belfort, Bukareszcie, Belgradzie, Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Łodzi, Poznaniu, Katowicach, Gdyni i Lublinie. W 2001 roku brał udział w Biennale Sztuki w Wenecji. Prace artysty znajdują się w zbiorach muzealnych i prywatnych kolekcjonerów (m.in. Jack Nicholson). W 2015 roku otrzymał tytuł doktora honoris causa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Jerzy Skolimowski wyreżyserował ponad 20 filmów, zdobywając wiele nagród na festiwalach m.in. Złotego Niedźwiedzia w Berlinie za „Le Depart”, Grand Prix du Jury w Cannes za „The Shout”, Grand Prix w Wenecji za „Essential Killing”.

ID: 71204