Aukcja Charytatywna na rzecz dzieci nauczycieli (wyniki)

16 czerwca 2019, godz. 19:00

Marek Raczkowski
(ur. 1959, Warszawa)

Przygody Stanisława z Łodzi, 2010 r.

flamaster/papier, 29,5 x 21 cm (arkusz)

sygnowany i datowany wzdłuż prawej krawędzi: 'M. RACZKOWSKI 2010'

Cena wylicytowana: 1 200
Polski artysta plastyk, malarz, rysownik, plakacista i satyryk. Ukończył wydział Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zajmował się malarstwem, plakatem, scenografią i projektowaniem mebli. Jako rysownik zadebiutował w 1992 roku. Od 1993 roku był stałym rysownikiem tygodnika "Polityka". Jego rysunki ilustrowały teksty w "Obserwatorze codziennym", "Życiu", "Gazecie Wyborczej", Przez 12 lat, do września 2013, był rysownikiem "Przekroju". Obecnie rysuje dla portalu Gazeta.pl. Jego rysunki ukazują się w poniedziałki, środy i piątki. Laureat Grand Press 2003 w kategorii publicystyka, nagrody Fundacji Kultury Polskiej przyznanej mu w 2004 przez Sławomira Mrożka. Jest autorem okładki płyty rapera Łona pt. Absurd i nonsens. W 2013 roku nakładem wydawnictwa Czerwone i Czarne ukazał się wywiad z Markiem Raczkowskim pt. "Książka, którą napisałem, żeby mieć na dziwki i narkotyki". Jest autorem "Historyjki obrazkowe : tak się rysuje!", Wydawnictwo Znak 2004 oraz Przygód Stanisława z Łodzi, Wydawnictwo Znak 2005.

ID: 71166