Aukcja Charytatywna na rzecz dzieci nauczycieli (wyniki)

16 czerwca 2019, godz. 19:00

Paweł Kowalewski
(ur. 1958, Warszawa)

Ja zastrzelony przez Indian, 2019 r.

serigrafia barwna/papier, 70 x 100 cm (arkusz)

sygnowany i datowany wzdłuż prawej krawędzi: 'PAWEŁ KOWALEWSKI '19 17/20'

ed. 17/20

Cena wylicytowana: 800
Studiował na warszawskiej ASP, gdzie w 1983 otrzymał dyplom z wyróżnieniem w pracowni Malarstwa S. Gierowskiego. Od tego roku został najmłodszym członkiem "Gruppy". Do 1989 malował obrazy figuratywne, często o odniesieniach historycznych i patriotycznych. Na początku lat 90. powstały serie kolaży, w których artysta skupił się na estetyce codzienności, o znamiennych tytułach.: "Ćwiczenia z estetyki, w jakiej wzrastałem", "Znaki orientacyjne, które są konieczne, by uniknąć szaleństwa". W 1983 otrzymał dyplom (z wyróżnieniem) w pracowni malarstwa Stefana Gierowskiego w warszawskiej ASP. Od tego roku został najmłodszym członkiem "Gruppy". Do 1989 malował obrazy figuratywne, często o odniesieniach historycznych i patriotycznych. Na początku lat 90. powstały serie kolaży, w których artysta skupił się na estetyce codzienności, o znamiennych tytułach.: "Ćwiczenia z estetyki, w jakiej wzrastałem", "Znaki orientacyjne, które są konieczne, by uniknąć szaleństwa".

ID: 71300