Aukcja Charytatywna na rzecz dzieci nauczycieli (wyniki)

16 czerwca 2019, godz. 19:00

Maurycy Gomulicki
(ur. 1969, Warszawa)

Z cyklu: 'Mimicry', #1, 2017 r.

lambda silver/dibond, plexi, 90 x 60 cm

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'MIMICRY #1 | 1/5 + 2AP | [sygnatura] 2017'

Cena wylicytowana: 9 000
Maurycy Gomulicki to artysta, projektant, fotograf, kolekcjoner, antropolog kultury popularnej, hedonista konsekwentnie propagujący Kulturę Rozkoszy. Sztuki Piękne studiował w Warszawie, Barcelonie, Mediolanie i Meksyku. Szerokiej publiczności dał się poznać dzięki swemu przewrotnemu, multidyscyplinarnemu projektowi PinkNot Dead! (2006). W wielu ze swoich projektów podejmuje dialog z erotyką – w tym wypadku warto wymienić choćby zrealizowany w warszawskiej Zachęcie, muralFertilty Pop (2008), czy serię kolaży pod wspólnym tytułem Pussy Mandala (2008-09). Intensywny kolor, eksplorowany tak w swoim potencjale witalnym, jak w wymiarze socjokulturowym jest istotnym elementem w jego twórczości.

ID: 71001