17 i 18 czerwca zmiana godzin otwarcia galerii. ×

Aukcja Charytatywna na rzecz dzieci nauczycieli

16 czerwca 2019, godz. 19:00

Tomasz Ciecierski
(ur. 1945 r., Kraków)

"Nietoperze", 1975 (2019) r.

kredka/papier, 40 x 28 cm

sygnowany, datowany i opisany p.g.: 'T. Ciecierski 1975 NIeTOPERZE'

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Zafiksowany ponownie | maj 2019 | T.C.'

Cena wywoławcza: 500
Ukończył warszawską Akademię Sztuk Pięknych, uzyskał dyplom w 1971 roku w pracowni prof. Krystyny Łady-Studnickiej. W latach 1972-85 był wykładowcą macierzystej uczelni. W 1981 i 1983 przebywał jako stypendysta w Stedelijk museum w Amsterdamie, w latach 1985-86 wyjechał na pobyt studyjny do Atelierhaus. Lata 1990-91 spędził w Musée d’Art Contemporain w Nîmes. W 1999 roku otrzymał nagrodę im. Jana Cybisa za dorobek twórczy. Jego prace wystawiane były wielokrotnie w kraju i za granicą, brały udział w prestiżowych międzynarodowych pokazach sztuki: Festiwale Malarstwa w Cagnes-sur-Mer (1982, 1984), Biennale w Sao Paulo (1987, 1994) oraz Documenta w Kassel (1992). Jego prace znajdują się m.in. w kolekcjach Muzeum Narodowego (Łódź, Kraków, Poznań, Warszawa, Wrocław) i Stedelijk Museum (Amsterdam).Współpracuje z Galerią Foksal w Warszawie, Wetering Galerie w Amsterdamie i Galerie Hansa Strelow w Düsseldorfie.

ID: 71053