Aukcja Charytatywna na rzecz dzieci nauczycieli (wyniki)

16 czerwca 2019, godz. 19:00

Karol Broniatowski
(ur. 1945 r., Łódź)

Czerwona figura, 2009 r.

gwasz/papier, 170 x 114 cm (arkusz)

sygnowany i datowany p.d.: 'K Broniatowski | 2009'

Cena wylicytowana: 9 000
Studiował od roku 1964 na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie u profesora Jerzego Jarnuszkiewicza, studia ukończył w roku 1970. Tworzy przede wszystkim rzeźby postaci ludzkich z papieru gazetowego. W latach 1969-1974 stworzył trzy grupy po ok. 50 figur: kroczących aktów męskich i stojących aktów żeńskich z skrzyżowanymi nad głową ramionami. W roku 1972 przedstawił figury z papieru gazetowego na XXXVI Biennale w Wenecji, Biennale w Sao Paulo, a także w Filadelfii, Paryżu, Mannheimie oraz w galeriach w Nowym Jorku, Antwerpii, Gandawie i Brukseli. Dzięki stypendium DAAD (Deutscher Akademischer Austauschdienst) w 1976 roku przeprowadził się do Berlina Karol Broniatowski uczestniczył w wielu konkursach na pomniki. W roku 1991 stworzył „Pomnik deportowanych Żydów Berlina przy dworcu Berlin-Grunewald“ w postaci bloku betonu o długości 20 m z wgłębionymi sylwetkami ludzi. W roku 1996 na zlecenie Banku LGT w Liechtensteinie stworzył „stopę z Bendern“ – rzeźbę z brązu o wysokości 5,15 m wyobrażającą fragment stopy niewidzialnego giganta. Zajmuje się także grafiką i rysunkiem.

ID: 68592