Aukcja Charytatywna na rzecz dzieci nauczycieli (wyniki)

16 czerwca 2019, godz. 19:00

Mirosław Bałka
(ur. 1958, Warszawa)

"B", 2006 r.

oryginalna litografia barwna/papier Velin d'Arches 250g, 56 x 76 cm

sygnowany i numerowany u dołu

ed. 75/100

Cena wylicytowana: 5 500
W roku 1985 ukończył studia na Wydziale Rzeźby warszawskiej ASP. W latach 80. tworzył figuratywne rzeźby kojarzone z nurtem neoekspresjonizmu, a od początku lat 90. – minimalistyczne kompozycje rzeźbiarskie, których tworzywem są proste materiały, takie jak surowy kamień, drewno, sól, popiół, substancje organiczne. Głównym tematem rzeźb i kompozycji Bałki jest ludzkie ciało i towarzyszące mu „codzienne” przedmioty i substancje, a także związana z ciałem pamięć. W jego twórczości pojawiają się aluzje do przemijania, istotny jest też temat Holokaustu.

ID: 71427