7 maja 2019, godz. 20:00
229

Stefan Suberlak
(1928 Piotrowice Śląskie - 1994 )

"Ziemia I', 1959 r.

litografia/papier, 61,5 x 77 cm

sygnowany na płycie l.d: 'Suberlak'

sygnowany i datowany ołówkiem p.d: 'Suberlak 1959 r.' oraz opisany ołówkiem l.d.: '"Ziemia I" litografia'

Cena wylicytowana: 600
Estymacja: 1 100 - 1 600
W 1952 roku ukończył filię krakowskiej ASP w Katowicach. Uprawia grafikę artystyczną. Jest honorowym członkiem ASP we Florencji. Wziął udział w ponad 30 wystawach indywidualnych w kraju i za granicą. Zdobył wiele nagród m.in. nagrodę na VI Międzynarodowej Wystawie Grafiki "Bianco e Nero" w Lugano, nagrodę na IV Międzynarodowym Biennale Grafiki w Lublanie, srebrny medal na XII Międzynarodowym Salonie Sztuki w Juvisy sur Orge, laureat nagród Ministra Kultury i Sztuki oraz Wojewódzkiej Rady Narodowej.

ID: 14566