7 maja 2019, godz. 20:00
226

Konrad Srzednicki
(1894 Wysokie Mazowieckie - 1993 Kraków)

"Życiorys", 1965/66 r.

miedzioryt/papier, 76,5 x 57 cm (arkusz)

datowany i opisany na płycie wewnątrz kompozycji: '1965/6 CURRICULUM VITAE'

64 x 49 cm (zadruk) sygnowany ołówkiem p.d.: 'Konrad Srzednicki' oraz opisany i datowany ołówkiem u dołu: '1965/66 "Życiorys" 8/50'

Cena wylicytowana: 1 000
Estymacja: 900 - 1 400
Edukację rozpoczął w Szkole Malarstwa i Rysunku Miłosza Kotarbińskiego. Następnie studiował malarstwo u Tadeusza Pruszkowskiego oraz rafikę u Władysława Skoczylasa w Warszawskiej Szkole Sztuk Pięknych. Był członkiem Stowarzyszenia Artystów Grafików "Ryt" oraz członkiem grupy "9 grafików".

ID: 65225