Grafika Artystyczna. Sztuka Współczesna (wyniki)

7 maja 2019, godz. 20:00
Powrót do katalogu
224

Ryszard Stryjec
(1932 Lipniszki k. Lidy - 1997 Gdańsk)

"Żebym nigdy", 1967 r.

akwaforta/papier, 21 x 15 cm (zadruk)

sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: '"Żebym nigdy" Ryszard Stryjec 1967.'

opisany wewnątrz kompozycji: 'ŻEBYM NIGDY NIE ZMARNIAŁ W MAŁODUSZNOŚCI | ŻEBYM NIGDY NIE OŚLEPŁ W EGOIZMIE | ŻEBYM NIGDY NIE UTONĄŁ W ZATRUTEJ STUDNI BEZNADZIEI | ŻEBYM NIGDY NIE SKAMLAŁ W NIEWOLI REZYGNACJI' 38,5 x 30,5 cm (w świetle oprawy)

Cena wylicytowana: 1 000
Estymacja: 700 - 1 200
Podatki i opłaty
- Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
- Do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%. Opłata ustalana jest przy zastosowaniu średniego kursu euro ogłoszonego przez NBP w dniu poprzedzającym dzień aukcji.
więcej informacji
Biogram artysty
Studiował malarstwo w pracowniach profesora Stanisława Teisseyre'a i Krystyny Łady-Studnickiej oraz grafikę u profesora Zygmunta Karolaka. W latach 1955-1962 był związany z grupą ceramiczną „Kadyny”, kierowaną przez Hannę Żuławską. Od 1965 roku mieszkał w domu przy gdańskim Targu Rybnym, gdzie obecnie wmurowana jest pamiątkowa tablica poświęcona artyście; autorstwa wieloletniego przyjaciela, gdańskiego rzeźbiarza Bronisława Tuska. Ryszard Stryjec uprawiał malarstwo, rzeźbę i ceramikę, a przede wszystkim grafikę. Stworzył kilka tysięcy prac. Cechą charakterystyczną jego twórczości było wplatanie postaci fantastycznych, bajkowych i biblijnych w motywy gdańskie. Prace artysty były prezentowane na licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą, m.in. we Francji, Niemczech, Holandii i Finlandii oraz znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach Trójmiasta.

ID: 64170

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Tak, rozumiem