14 listopada 2019, godz. 19:00
129

Bartosz Kokosiński
(ur. 1984, Siewierz)

"Opal", 2016 r.

olej/tektura, 69 x 50 x 8 cm

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Bartosz Kokosiński | "Opal" | 2016, Praga | olej, tektura, mapa Czechosłowacji | 69 x 50 x 8 cm'

Cena wylicytowana: 6 500
Estymacja: 7 000 - 9 000
Bartosz Kokosiński zajmuje się obrazem i obrazowaniem. Wykorzystując malarstwo i kolekcje przedmiotów tworzy obrazy pożerające rzeczywistość. Poza tym montuje wideo i instalacje. Jest autorem szeregu wystaw indywidualnych w Polsce i za granicą– m.in. w Wiedniu, Budapeszcie i Berlinie. Wielokrotnie nagradzany na festiwalach sztuki, w konkursach stypendialnych, od 2014 roku plasuje się w czołówce w rankingu ”Kompas Młodej Sztuki”.
W 2004 roku ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Dąbrowie Górniczej. Studiował na Wydziale Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 2009 uzyskał dyplom w pracowni Andrzeja Bednarczyka i Witolda Stelmachniewicza. Uczęszczał na zajęcia Grzegorza Sztwiertni oraz Konrada Kuzyszyna. Głównie zajmuje się obrazem i obrazowaniem. Wykorzystując malarstwo i kolekcje przedmiotów tworzy obrazy pożerające rzeczywistość.

ID: 78782