14 listopada 2019, godz. 19:00
122

Cyryl Polaczek
(ur. 1989, Zielona Góra)

Bez tytułu, 2013 r.

olej/płótno, 30 x 24 cm

sygnowany i datowany na odwrociu: ‘Cyryl | Polaczek | 2013’

Cena wylicytowana: 1 200
Estymacja: 1 800 - 2 800
Cyryl Polaczek w swojej twórczości zwraca się zarówno w stronę abstrakcji, jak i fantazyjnych, nastrojowych motywów figuralnych o onirycznym charakterze. Jednym z powracających zagadnień w jego malarstwie jest tworzenie iluzji kształtów i form za pomocą charakterystycznej, wypukłej linii nałożonej na monochromatyczną powierzchnię malarską lub poprzez użycie jej negatywu – linii wyżłobionej w materii farby. Malarz podejmuje w nich kolejne problemy układów form – w swoich pracach zmienia kolorystykę podłoża. Prezentowany obraz należy do serii prac artysty, w których na abstrakcyjnym tle rysuje się struktura botanicznej materii.
W latach 2008-10 studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, w 2012 na Universitat der Kunste w Berlinie, a 2010-14 na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, której jest absolwentem - Wydziału Malarstwa ASP w Krakowie, promotor prof. Andrzej Bednarczyk. Zwycięzca konkursu Artystyczna Podróż Hestii, co zaowocowało rezydencją w Nowym Jorku. Jako student oddawał się nomadycznym podróżom: zaczął ASP w Gdańsku by po przystankach w Berlinie obronić dyplom w Krakowie. Wystawia często zarówno sam, jak i w towarzystwie Potencji - Grupy, którą współtworzy wraz z Karoliną Jabłońską i Tomaszem Kręcickim.

ID: 78337