14 listopada 2019, godz. 19:00
110

Anna Molska Artur Żmijewski
(ur. 1983, Prudnik) (ur. 1966, Warszawa)

Bez tytułu, 2018 r.

akwarela, technika mieszana/papier, 36,5 x 53,5 cm

sygnowany p.g.: pieczątką autorską 'ARTUR | ŻMIJEWSKI', ołówkiem ANNA | MOLSKA'

Cena wylicytowana: 4 800
Estymacja: 3 000 - 5 000
Żmijewski to artysta multimedialny i redaktor artystyczny kwartalnika "Krytyka Polityczna". W latach 1990-95 studiował na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W 2005 reprezentował Polskę w pawilonie narodowym na Biennale w Wenecji. We wrześniu 2010 został wybrany na kuratora Biennale Sztuki Współczesnej w Berlinie. Prezentowaną na aukcji pracę stworzył wspólnie z Anną Molską - artystką sztuk wizualnych, posługującą się głównie medium filmowym. W latach 2003-08 Molska studiowała na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie w czerwcu 2008 obroniła dyplom w Pracowni Przestrzeni Audiowizualnej prowadzonej przez prof. Grzegorza Kowalskiego. W 2009 została nominowana do nagrody Deutsche Banku "Spojrzenia".

ID: 78338