14 listopada 2019, godz. 19:00
109

Artur Żmijewski
(ur. 1966, Warszawa)

Bez tytułu, tryptyk, 2015 r.

technika mieszana/płótno, 30 x 30 cm (wymiary każdej pracy)

sygnowany p.d.: ‘Żmij’

sygnowany i datowany na odwrociu każdej z trzech części: ‘Artur | Żmijewski | 2015’

Cena wylicytowana: 13 000
Estymacja: 14 000 - 18 000
W latach 1990-95 studiował na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie obronił dyplom w pracowni prof. Grzegorza Kowalskiego. W 2005 roku reprezentował Polskę na 51. Biennale Sztuki w Wenecji. Wydał zbiór wywiadów z artystami "Drżące ciała" (2007). W 2010 roku otrzymał prestiżową Ordway Prize, przyznawaną przez Creative Link for the Arts i New Museum w Nowym Jorku. W 2013 roku został laureatem Nagrody Krytyki Artystycznej im. Jerzego Stajudy.

ID: 72751