19 listopada 2019, godz. 19:00

Michał Mroczka
(ur. 1984)

Port japoński, 2019 r.

akryl/płótno, 100 x 100 cm

sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'MROCZKA | PORT JAPOŃSKI | 2019'

opisany na odwrociu: 'MICHAŁ MROCZKA | PORT JAPOŃSKI | 2019 | AKRYL | 100 x 100'

Cena wylicytowana: 3 500
Ukończył Malarstwo na Wydziale Artystycznym w Lubinie. Od 2007 roku współtworzy grupę artystyczną Niezależna Akademia Frenetyków. W 2010 był współzałożycielem autonomicznej lubelskiej galerii Kamienica Cudów. Należy do Stowarzyszenia Pracownia Otwarta w Lublinie. Jest współtwórcą makiety śródmieścia przedwojennej Warszawy w Teatrze Kamienica. Laureat Złotego Liścia Retro Nagrody Specjalnej Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Finalista Grand Prix Fundacji im. Franciszki Eibisch 2015. Finalista konkursu Konfrontacje Sztuki 2016 Mazowieckiego Instytutu Kultury i III Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego im. L. Wyczółkowskiego, BWA, Bydgoszczy.. Półfinalista Atre Laguna 2016 w Wenecji. Jego obraz znalazł się na okładce najnowszej książki Mariusza Szczygła „Nie ma”. W obrazach dąży do symbiozy malarskiej formy z geopolityczną treścią, historią i industrialnym pejzażem.

ID: 78644