19 listopada 2019, godz. 19:00

Beata Tarnowska
(ur. 1990, Opole)

Nierzeczywiste 02, 2017-18 r.

olej, akryl, tusz/płótno, 120 x 170 cm (w świetle oprawy)

sygnowany na odwrociu: 'Tarnowska | II MGR'

Cena wylicytowana: 1 500
Absolwentka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. Dyplom magisterski obroniła w 2018 roku - w pracowni malarstwa prof. Edwarda Sytego. Zajmuje się malarstwem na pograniczu pejzażu abstrakcyjnego, pracuje na dużych formatach, z pomocą barwy i struktury zaznaczając autonomię dzieła. Finalistka konkursu malarskiego o Nagrodę im. Eugeniusza Eibischa w 2018 roku. Uczestniczyła w wielu wystawach w kraju i poza jego granicami, do najważniejszych można zaliczyć międzynarodową indywidualną wystawę malarstwa w Bilej Vodzie (Czechy), udział w międzynarodowej zbiorowej wystawie malarstwa Malarze pogranicza w Pradze (Czechy), międzynarodowej zbiorowej wystawie Poza ramą we Lwowie (Ukraina). Uczestniczyła również w sympozjach malarskich w Obszy, Tarnogrodzie , a także w Bilej Vodzie ( Czechy). Publicystyka, jej eseje z zakresu historii i sztuki były publikowane m.in. w Focusie Historia Extra oraz na stronie Fundacji Promocji Sztuki Niezła Sztuka.

ID: 78785