19 listopada 2019, godz. 19:00

Lia Kimura
(ur. 1992, Shingu, Japonia)

Zatracenie, 2019 r.

olej/płótno, 70 x 70 cm

sygnowany p.d.: 'LK'

na odwrociu opisany: 'K | Lia Kimura | "Zatracenie" | 2019'

Cena wylicytowana: 3 200
Debiutująca malarka i projektantka, studentka Wzornictwa w Warszawie. Wychowała się w Japonii w rodzinie o artystycznych korzeniach. Jej twórczość naznaczona przez doświadczenie osadzenia w dwóch środowiskach kulturowych, cechuje wielopłaszczyznowy eklektyzm. Obrazy artystki stoją w pół drogi między sztuką figuratywną a abstrakcyjną eksponując na przemian nacechowane emocjonalnie tekstury i wyodrębniające się z nich, zdekonstruowane sylwetki. Jej twórczość stanowi próbę prowadzenia narracji z wnętrza osobiście przeżywanych sytuacji granicznych: doświadczenia śmierci, wyobcowania i nadziei.

ID: 79001