19 listopada 2019, godz. 19:00

Marek Haba
(ur. 1983)

Świt, 2019 r.

akryl/płótno, 60 x 80 cm

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Marek Haba | "ŚWIT" | akryl, płótno | 60 x 80 | 2019'

Cena wylicytowana: 1 000
Absolwent Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Dyplom z wyróżnieniem z malarstwa i rysunku obronił w 2008 roku. W latach 2008-13 pracował w Zakładzie Rysunku na macierzystej uczelni. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i konserwacją dzieł sztuki. Swoje prace wystawiał na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Laureat Nagrody Prezydenta Miasta Rzeszowa 'Młode Talenty' w dziedzinie kultury i sztuki, 1. nagrody w VIII Konfrontacjach ''Sacrum w sztuce'' – Wadowice, wyróżnienia honorowego w 26. Ogólnopolskiej Wystawie Twórczości Pedagogów Plastyki – BWA Rzeszów oraz Nagrody Prezydenta Miasta Częstochowy w Ogólnopolskim Konkursie im. M. Michalika na Obraz dla Młodych Malarzy, Triennale Malarstwa – Częstochowa 2014.

ID: 79122