ART OUTLET - Sztuka Współczesna (wyniki)

12 listopada 2019, godz. 19:00

Tomasz Sętowski
(ur. 1961 r., Częstochowa)

"Ćwiczenia z pejzażu fantastycznego"

olej/tektura, 37,5 x 35 cm

sygnowany p.d.: 'T.SĘTOWSKI' opisany na odwrociu: '"Ćwiczenia z pejzażu fantastycznego"'

Cena wylicytowana: 8 000
Estymacja: 8 000 - 12 000
Absolwent wydziału plastyki częstochowskiej WSP (obecnie Akademia im. Jana Długosza). Tworzy w nurcie nazywanym na świecie “realizmem magicznym”. Od 1998 roku jest obecny na rynku amerykańskim. W roku 2005 rozpoczął współpracę z nowojorską CFM Gallery, gdzie jego prace są prezentowane obok płócien Salvadore Dali, Leonor Fini, Michaela Parkesa. Obrazy prezentuje również w innych miastach USA m.in. San Francisco, Santa Fe. Jego twórczość cieszy się ogromnym zainteresowaniem publiczności. Prace Sętowskiego (obrazy, rysunki oraz rzeźby) były prezentowane w dwóch albumach - “Teatr Magiczny” (2000 r.) oraz “Muzeum Wyobraźni” (2003 r.), które ukazały się na rynku księgarskim nakładem wydawnictwa MUZA S.A. Wielokrotnie zdobiły też okładki książek, gazet, plakatów i podobnych wydawnictw. Artysta tworzy używając technik tradycyjnych, posiada też autorską galerię.

ID: 78774