ART OUTLET - Sztuka Współczesna (wyniki)

12 listopada 2019, godz. 19:00

Aleksandra Jachtoma
(ur. 1932 r., Barchaczów)

Bez tytułu, 2000 r.

olej/płótno, 33 x 24 cm

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'ALEKSANDRA JACHTOMA | WYM. 33 X 24 | TECH. OLEJ | ROK 10.5.2000'

Cena wylicytowana: 3 200
Estymacja: 3 000 - 4 000
- kolekcja prywatna, Łódź
Skończyła studia w krakowskiej, a następnie w warszawskiej ASP. Dyplom z wyróżnieniem otrzymała w pracowni K. Tomorowicza w 1958 r. Była członkiem warszawskiej grupy “Rekonesans” założonej w 1963 r. Zajmowała się problemem koloru i światła. Tworzy zdyscyplinowane kompozycje ze skondensowanych jednolitych plam. Matematyczny rygor jest w nich zmiękczony delikatnością rozwiązań barwnych. Brała udział w wielu wystawach krajowych i zagranicznych.

ID: 77523