Sztuka Dawna. XIX w., Modernizm, Międzywojnie - pierwsze obiekty

24 października 2019, godz. 19:00

Maurycy Gottlieb
(1856 Drohobycz - 1879 Kraków)

"Natan i sułtan" (Z cyklu "Natan Mędrzec"), 1877 r.

olej/płótno, 31,5 x 20 cm

sygnowany monogramem p.d.: 'M.G.'

- In the flower of youth. Maurycy Gottlieb 1856-1897, Tel Aviv Museum of Art, 1991
- Nehama Guralnik, In the flower of youth. Maurycy Gottlieb 1856-1897, katalog wystawy, Tel Aviv Museum of Art, Tel Aviv 1991, nr kat. 27, s. 142 (il.)
- Karol Bernhaut (red.), Maurycy Gottlieb, 1856-1879, Tel Aviv 1961, tablica 34

ID: 74580