Spragnieni Piękna. Aukcja Charytatywna

4 marca 2019, godz. 21:20
Powrót do katalogu
7

Radek Szlaga (ur. 1979, Gliwice) 2019

Bez tytułu

akryl, szablon

Cena wywoławcza: 1 000
więcej informacji
Komentarz
W ramach projektu „Spragnieni Piękna” Luxus stworzył, przypominający swoją formą gotycki ołtarz, portret wieloletniego wicedyrektora MNW dr. Piotra Rypsona, opisując go następującymi słowami:
„Postanowiliśmy na parawanie umieścić portret Piotra Rypsona, bo jest
przystojny. Po bokach daliśmy mu skrzydła z kwiatów, bo jest
kwieciście lotny. Za głową ma złotą aureolę, bo jakoś tak wyszło. Trzy
klucze na koszulce, że to klucze do naszych serc. Tak naprawdę
chcieliśmy namalować coś innego, ale
nam nie wyszło.
Z wyrazami szacunku i miłości
grupa Luxus”.
Biogram artysty
Radek Szlaga jest Absolwentem Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Kluczem do zrozumienia prac Szlagi jest badanie tożsamości i granicy między rzeczywistością a symulacją. Jego praktyka opiera się zarówno na badaniach historycznych, jak i na introspekcyjnym wydobywaniu własnych wspomnień i marzeń. Szlaga opisuje swoje malarskie podejście jako sposób myślenia, który implikuje nieustanne rewizje i „odrywanie” kolejnych warstw tradycji i historii poprzez selektywny recykling znalezionych i archiwalnych obrazów. Często polega to na dosłownym „kopiuj/wklej” i przenoszeniu fragmentów z jednego płótna na drugie. Jego prace prezentowane były m.in. w KUMU w Tallinie, CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie, Zachęcie – Narodowej Galeria Sztuki w Warszawie, Muzeum Narodowym w Poznaniu, National Art Museum of China w Pekinie, Performa 13 w Nowym Jorku, Galerii Foksal w Warszawie, NEST w Hadze.

ID: 68327

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Tak, rozumiem