22 października 2019, godz. 19:00

Michał Mroczka
(ur. 1984)

Pomarańczowy pejzaż, 2018 r.

technika własna/płótno, 90 x 120 cm

sygnowany i datowany l.g.: 'MROCZKA 2018'

na odwrociu opisany: 'MICHAŁ | MROCZKA | POMARAŃCZOWY | PEJZAŻ | 2018 | TECHNIKA WŁASNA | 90 x 120'

Cena wywoławcza: 1 000
Ukończył Malarstwo na Wydziale Artystycznym w Lubinie. Od 2007 roku współtworzy grupę artystyczną Niezależna Akademia Frenetyków. W 2010 był współzałeżycielem autonomicznej lubelskiej galerii Kamienica Cudów. Należy do Stowarzyszenia Pracownia Otwarta w Lublinie. Jest współtwórcą makiety śródmieścia przedwojennej Warszawy w Teatrze Kamienica. Laureat Złotego Liścia Retro Nagrody Specjalnej Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Finalista Grand Prix Fundacji im. Franciszki Eibisch 2015. Finalista konkursu Konfrontacje Sztuki 2016 Mazowieckiego Instytutu Kultury i III Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego im. L.Wyczółkowskiego, BWA, Bydgoszczy.. Półfinalista Atre Laguna 2016 w Wenecji. Jego obraz znalazł się na okładce najnowszej książki Mariusza Szczygła „Nie ma”. W obrazach dąży do symbiozy malarskiej formy z geopolityczną treścią, historią i industrialnym pejzażem.

ID: 77514