22 października 2019, godz. 19:00

Hanna Rozpara
(ur. 1990, Sosnowiec)

N 01, 2019 r.

akryl/płótno, 100 x 100 cm

sygnowany i datowany p.d.: 'Hanna Rozpara 2019'

na odwrociu opisany: 'HANNA ROZPARA "N 01" 2019'

Cena wywoławcza: 1 000
Obecnie jest doktorantką w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Dyplom w Pracowni Druku Płaskiego prof. Józefa Budki (2014) oraz Historii Sztuki na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach (2013). Studia w programie Erasmus w Artesis University College - Królewska Akademia Sztuk Pięknych w Antwerpii (Belgia, 2011-12), w pracowniach prof. Ingrid Ledent i prof. Hugo Besarda. Wielokrotna stypendystka Prezesa Rady Ministrów (2004-06) i Prezydenta Miasta Sosnowca (2009-13). Swoje prace wystawiała 10 wystawach indywidualnych i na ponad 60 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą, m.in.: 42. Biennale Malarstwa "Bielska Jesień 2015", 8th Intenational Printmaking Bienniale of Douro (Portugalia 2016), 18. International Print Biennial Varna (Bułgaria, 2015); I Międzynarodowe Triennale Rysunku Studentów Wyższych Szkół Artystycznych, Rondo Sztuki, Katowice (2014); "Pozdrowienia z KATO", Galeria Sztuki Współczesnej "MD_S", Wrocław (2014). Tworzy w wielu technikach graficznych, zajmuje się intermediami, fotografią, malarstwem i projektowaniem. W swoich pracach porusza tematy związane z mechanizmami wojny. Wystawy indywidualne: 2016 - "Granica", "Galeria Pojedyncza", Katowice Miasto Ogrodów Instytucja Kultury im Krystyny Bochenek, Katowice; "Jasność tysiąca słońc", galeria Szklana, ROK Zator, Zator; "Kamuflaż" galeria "Pracownia Portretu", Łódź; 2015 - "Kamuflaż" - Galeria "Absurdalna" - Katowice; "Promieniowania" - Galeria "Na Strychu" - Dąbrowa Górnicza; 2014 - "Das ist Krieg!" - Galeria "Nie Zastawiać!!!", Katowice; "Submarines" - Galeria "Klakier", Katowice; 2013 - "WWII" - Dom Sztuki SMB "Jary", Warszawa; "War Game" - Galeria Ładniej, Sosnowiec; 2010 - Galeria u Belfrów, Sosnowiec.

ID: 77378