22 października 2019, godz. 19:00

Joanna Głażewska
(ur. 1973)

Late summer rain, 2019 r.

akryl, technika własna/płótno, 100 x 80 cm

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'LATE SUMMER RAIN | Joanna Głażewska 2019'

Cena wywoławcza: 1 000
Absolwentka Wydziału Malarstwa i Rysunku na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Wychowała się na Górnym Śląsku, obecnie mieszka i tworzy w Warszawie. Od dziecka, na kontrze do otaczającego ją świata, zauroczona światłem i odważną barwą. Chęć abstrakcyjnej ucieczki od PRL-owskiej, robotniczej codzienności wokół oraz tęsknota za nieobecnym kolorem, już wtedy rodzi w jej wyobraźni obrazy nasycone wręcz egzotycznym zderzeniem barw. Uruchamia wewnętrzną projekcję milionów ulotnych kompozycji, które do dziś autorka przelewa na płótno w nieustającym procesie niemalże kompulsywnego tworzenia. Jej prace trafiają do firm, instytucji oraz prywatnych kolekcji wymagających nabywców z Polski, Szwajcarii, Niemiec i USA. Systematycznie pojawiają się one także w dekoracji oryginalnych wnętrz rodzimych, jak i międzynarodowych produkcji filmowych, telewizyjnych oraz reklamowych.

ID: 77513