22 października 2019, godz. 19:00

Monika Parobczak
(ur. 1987, Garwolin)

Indigo city, 2019 r.

olej/płótno, 120 x 90 cm

sygnowany p.d.: 'MParobczak'

Cena wywoławcza: 1 000
Prezentowany obraz należy do najnowszych realizacji artystki. Utrzymana w zimnej tonacji kompozycja jest kadrem wyjętym z wielkomiejskiej rzeczywistości. Nieostra, jakby zanikająca postać przedstawia współczesną kobietę, którą równie dobrze moglibyśmy minąć na ulicach dzisiejszych miast. Interesującym zabiegiem jest zupełne wyobcowanie postaci oraz przedstawienie jej w nieoczywistej dla oka perspektywie, z której nie sposób odczytać atmosfery miasta – miejsca przebywania bohaterki obrazu. Silne odniesienie do współczesności oraz ogromna biegłość w sposobie operowania narzędziem malarskim można zaobserwować zarówno w architekturze, która wypełnia drugi plan obrazu, jak i sposobie ubioru kobiety. Monika Parobczak studia artystyczne ukończyła w Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie pod okiem dr hab. Marka Mazanowskiego w Zakładzie Malarstwa.
Studia magisterskie ukończyła na UMCS w Lublinie pod okiem dr hab. Marka Mazanowskiego. Pierwsza indywidualna wystawa ''India - behind the scene'' miała miejsce w 2013 r. w Krakowie w klubie Forty Kleparz.

ID: 77737