Sztuka Współczesna: Klasycy Awangardy po 1945 (wyniki)

10 października 2019, godz. 19:00

Jerzy Nowosielski
(1923 Kraków - 2011 Kraków)

Akt na tle miasta, 1971 r.

olej/płótno, 105 x 85,5 cm

sygnowany i datowany na odwrociu: 'JERZY NOWOSIELSKI | 1971'

Cena wylicytowana: 200 000
Estymacja: 260 000 - 300 000
„Obrazy figuralne nie są samotne, nie potrzebują same przez się zawierać całego usprawiedliwienia i wszystkich racji swego powstawania. Istnieją jako opozycja, jako przeciwstawność a też jako jakiś płód, jakieś dziecko zrodzone przez inną od siebie rzeczywistość – rzeczywistość struktur i form abstrakcyjnych”. – JERZY NOWOSIELSKI, WYZNANIE, „POLSKA”, NR 5, 1969

ID: 77724