Design. Sztuka Kobiet (wyniki)

8 października 2019, godz. 19:00

Komoda z zestawu Jajo lata 70. XX w.

Spółdzielnia Artysytów Plastyków ŁAD, Polska, Izabella Szerska-Sternińska

drewno, 72 x 72,5 x 42 cm

z tyłu metka wytwórni

Cena wylicytowana: 2 600
Estymacja: 2 600 - 3 500
Stan zachowania
- po renowacji
- por. Anna Maga, Meblarstwo „ŁADU” po 1945 roku [w:] red. Anna Frąckiewicz, Spółdzielnia Artystów ŁAD 1926-1996, t. I, Warszawa 1998, s. 130-131
Izabella Sternińska należała do pokolenia projektantek, które studia z zakresu architektury wnętrz ukończyły w pierwszej połowie lat 50. XX wieku i niedługo potem rozpoczęły aktywną działalność zawodową. Swoje prace prezentowała już w 1956 roku na wystawie z okazji trzydziestolecia Ładu oraz rok później w ramach Ogólnopolskiej Wystawy Architektury Wnętrz w Zachęcie. Związała się z Cepelią, współpracowała z podległymi jej spółdzielniami, m.in. Rzut w Toruniu oraz warszawskim Ładem. Największą popularność zyskały jej meble produkowane w Ładzie: biurko-półka dla dzieci z początku lat 60. XX wieku oraz dekadę późniejszy zestaw „Jajo”, którego elementy reprodukowane są na stronach tego katalogu.

ID: 77410