Design. Sztuka Kobiet (wyniki)

8 października 2019, godz. 19:00

Fotel 1957

Instytut Wzornictwa Przemysłowego, Polska, Maria Chomentowska

drewno, tkanina, 79 x 57 x 63 cm

Cena wylicytowana: 42 000
Estymacja: 30 000 - 50 000
Stan zachowania
- po renowacji
- por. Anna Maga, Maria Chomentowska. Pod znakiem IWP [w:] red. Czesława Frejlich, Rzeczy niepospolite. Polscy projektanci XX w., Kraków 2013, s. 239
- por. Irma Kozina, Polski design, Warszawa 2015, s. 128
„Najbardziej charakterystyczne dla tego mebla jest zawieszenie przedniej części siedzenia na wysuniętych ku przodowi drewnianych podłokietnikach. Projektantka użyła do tego szerokich pasów tkaniny. Ukośne poprowadzenie nóg i leżakowaty charakter siedziska nadają fotelowi dynamikę i lekkość”.

- ANNA MAGA

ID: 77420