Prace na Papierze. Sztuka Dawna (wyniki)

3 października 2019, godz. 19:00

Adolf Inatowicz-Łubiański
(1892 - 1971)

Cynie, 1967 r.

akwarela/papier, 31,5 x 22,5 cm (w świetle passe-partout)

sygnowany i datowany p.d.: 'Adolf Inatowicz-Łubiański | 25/XI 67'

Cena wylicytowana: 450
Estymacja: 800 - 1 500
Adolf Inatowicz - Łubiański był malarzem i architektem. Studiował malarstwo w Szkole K. Krzyżanowskiego i W. Drabika w Kijowie (1918 r.) Odbył wiele podróży artystycznych m.in. do Francji, Włoch, Egiptu, Grecji, Afryki Północnej. Należał do grup artystycznych: Zachęta i Niezależni. Uczestniczył w wielu wystawach zbiorowych - w 1922 r. Salon Jesienny TZPS; w 1928 r. w Salonach Jesiennym i Zimowym w Grand Palais w Paryżu. Tworzył przede wszystkim w technice akwareli i tempery. Malował cykle widoków z motywami architektonicznymi, np. Wawel, Wilanów.

ID: 72683