Prace na Papierze. Sztuka Dawna (wyniki)

3 października 2019, godz. 19:00

Adam Setkowicz
(1879 Kraków - 1945 Kraków)

Scena rodzajowa

akwarela/tektura, 15,6 x 31,5 cm (w świetle passe-partout)

sygnowany l.d.: 'A.Setkowicz'

Cena wylicytowana: 2 000
Estymacja: 3 000 - 4 000
Adam Setkowicz kształcił się w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w latach 1891- 1894. Wiadomo, że w 1933 r. brał udział w wystawie w Piotrkowie Trybunalskim. Malował przeważnie akwarelami, chociaż znanych jest wiele jego prac olejnych. Ulubioną tematyką artysty były sceny rodzajowe z życia polskiej prowincji, wyprawy na polowania, wiejskie obejścia, kuligi, konne zaprzęgi.

ID: 66309