Muzy - pierwsze obiekty

26 września 2019, godz. 19:00

Irena Łuczyńska-Szymanowska
(1890 Góra Kalwaria - 1966 Warszawa)

Dama z tulipanem

olej/płótno, 183 x 114 cm

sygnowany p.d.: 'Łuczyńska Szymanowska'

Jedna z najbardziej popularnych portrecistek okresu dwudziestolecia międzywojennego. Wystawiała m.in. w TZSP w Warszawie i z Towarzystwem Szerzenia Sztuki Polskiej wśród Obcych. Miała wystawy indywidualne w L`Art Moderne w Paryżu (1912 r.) i kilkakrotnie w TZSP. W czasie II wojny światowej jej pracownia wraz z będącymi tam pracami uległa zniszczeniu.

ID: 71862